Workshopy a vzdelávacie aktivity

Okrem pohybových programov a zdravotnej starostlivosti sú v ponuke nášho centra aj rôzne workshopy a vzdelávacie aktivity zamerané na zvyšovanie úrovne informovanosti širokej laickej aj odbornej verejnosti o vplyve pohybovej aktivity na kvalitu života seniorov ako aj o integrácii pohybovej aktivity do života seniorov, čo má kľúčový vplyv na zdravie, kvalitu života a mieru sociálnej inklúzie a sebaúcty seniorov slovensko-rakúskeho cezhraničného regiónu.

Aktuálna ponuka

Pilates pre zdravý chrbát

Workshop je zameraný na zlepšenie pohybových stereotypov prostredníctvom Pilatesovej metódy a osvojenie si cvikov zameraných na správne držanie tela. Ako tvrdí tvorca tejto unikátnej metódy Joseph Pilates, “… si tak mladý/á, ako je tvoja chrbtica ohybná.“ Pri cvičení kládol dôraz na vedomé ovládanie svalov, zameriaval sa na posturálne svalstvo, ktoré poskytuje oporu chrbtici.

Cyklus prednášok prof. MUDr. Dušana Hamara, PhD.

Pre tých, ktorí sa radi vzdelávajú, sme pripravili v našom centre cyklus odborných prednášok. Je potrebná rezervácia, vstup je bezplatný. Témy:                                                                                            január   2024    Krvný tlak pri silových cvičeniach: mýty a realita  február 2024    Zdravotné účinky silových cvičení                                marec   2024    Diabetes II. typu a pohybová aktivita                            apríl       2024    Telesná zdatnosť, zdravie a kvalita života                    máj        2024    Osteoporóza a pohybová aktivita                                  jún         2024    Nádorové ochorenia a pohybová aktivita                               

 

Pilates ako životný štýl

Workshop je zameraný na osvojenie si základných princípov Pilatesovej metódy (koncentrácia, kontrola, dýchanie, powerhouse, presnosť, plynulosť) a ich integráciu do bežných aktivít denného života. Podľa Josepha Pilatesa po 10 hodinách cvičenia touto metódou sa budete cítiť lepšie, po 20 hodinách budete lepšie vyzerať a po 30 hodinách získate nové telo. Súčasťou workshopu je ukážka originálnej Pilatesovej zostavy obsahujúcej 34 základných cvikov.

Wellness Day v Patinciach

1-dňový pobyt v Thermal Parku Wellness Hotela Patince**** spojený s hodinou aquafitness a workshopom / kvízom. Termíny si môžete zvoliť pri samotnej rezervácii. V cene je zahrnutá:

  • autobusová doprava /dovoz, odvoz, stojné/
  • vstup do všetkých vnútorných termálnych bazénov (veľký relaxačný bazén, vírivka, oddychový bazén) a vstup do všetkých vonkajších termálnych bazénov (spolu 10 bazénov a 4 tobogany)
  • obedové dvojchodové menu (polievka a hlavný chod)
  • káva a obložený chlebík
  • podmienkou je minimálne 20 prihlásených osôb
Darčekový poukaz

Vstúpte do sveta aktívneho starnutia s našimi darčekovými poukazmi! Potešte svojich blízkych unikátnym darčekom:

1-mesačným alebo 3-mesačným pohybovým programom pre 50+ alebo 60+ v našom centre.

Ako to funguje? Jednoducho zakúpte darčekový poukaz v hodnote 100 eur alebo 300 eur s platnosťou do 18.12.2024 a jeho šťastný držiteľ si môže vybrať z pestrej ponuky pohybových programov. S uplatnením darčekového poukazu a výberom programu a termínu Vám radi  pomôžeme telefonicky, e-mailom alebo osobne na recepcii Centra aktívneho starnutia.

Storno darčekového poukazu nie je možné.